Dilek Halı dan İstanbul da gövde gösterisi (27.03.2017) - Metropol Gazetesi

İstanbul Bölge Müdürlüğü 2017 sezonu için lansman programı düzenledi. Dilek halı nın Yeni sezon için hazırlanan ürün ve koleksiyonları bayiilerin beğenisine sunuldu. 

Gaziantep ve Türkiye nin tanınmış halı markalarından biri olan Dilek Halı 2017 yılı için hazırladığı yeni ürün ve koleksiyonlarını lansmanla tanıttı. Dilek Halı İstanbul Bölge Müdürlüğü nün organize ettiği lansman programına Dilek Halı Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Şakı, Dilek Halı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Şakı, Dilek Halı İstanbul Bölge Müdürü Metin Üğüdücü ve İstanbul da bulunan bayi yetkilileri katıldı. Lansman Toplantısı nda yeni yıl trendler de ve hedefler de bayilerle paylaşıldı.

"Sektörün öncü markalarından biri olmak istiyoruz"

Toplantıya ev sahipliği yapan Dilek Halı İstanbul Bölge Müdürü Metin Üğüdücü selamlaşma konuşmalarında şirketin Türkiye ve dünyadaki hedeflerini paylaştı. İstikrarlı büyüyen bir aile olduklarını ifade eden Üğüdücü, "Sektördeki yerimizi kalıcı ve üst seviyelere taşımak için devamlı yenilik, rekabette ise gücümüzü artırmak için fiyat istikrarı, dinamik bir ekip ve hizmet kalitemizden  taviz vermeden sektörün öncü markalarından  biri olmak istiyoruz” dedi.

Yeniliklere yön veren marka olmak istiyoruz"

Yön kurulu başkan yardımcısı Eyüp Şakı;  “Dede ve babadan gelen mesleğimizi 1981 yılından markalaştırma kararı aldık. onlardan kazandığımız tecrübelere tüm çalışanlarımızın heyecanını ve makine parkımızı katarak Türkiye ye yüksek kalite de halılar üreten bir marka oluşturduk. şu anda 3 milyon metrekare halı üretim kapasitesine sahibiz. 2016 da başlattığımız reklam ve pazarlama çalışmalarımıza önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz” dedi.

“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır”

Dilek Halı Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Şakı ise; “Kısa ve öz olarak söylüyorum, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Dilek Halı olarak sizlere en güzelini üretmek ve sunmak için var gücümüzle çaba sarf ediyor, çalışmalarımıza azimle, gayretle devam ediyoruz. İnşallah daha güzel şeyler yapacağız. Şube sayımızı talepler doğrultusunda 700 den 1100 e çıkarmak istiyoruz. Şu anda yüzde 60 iç piyasa  yüzde 40 dış piyasa  ihracatımız var. Ciromuzu yüzde 30 arttırmayı hedefliyoruz. Bu sene bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum. Kalite anlamında sektörde çok ilerideyiz. 16 adet makinamız var. 40 bin metrekare alanda üretim yapmaktayız. Bizim makina parkımız biraz farklı. 16 tezgâhımız , 22 tezgâh gibi bir  üretim kapasitesine sahip. Çünkü bizde 70 tarak makina da  var, ayrıca  2 tane de  yüz tarak tezgahımız  var.  Biz  Dilek Halı olarak sektörde  ilk 5 firmanın içindeyiz. Türkiye de  yenilik ve desenlerimizle  ön plana çıktık. AR-GE  çalışmalarımız da çok iyi. Bayi ağı olarak ta iyi durumdayız. Vizyonumuz, Tasarımlarıyla ve Ar-ge çalışmalarıyla piyasaya yön veren, kalite ve teknolojiye uygun bir yönetim anlayışı ile müşterilerinin ve çalışanlarının memnuniyetini en üst düzeyde karşılayan bir kuruluş olmaktır. Misyonumuz ise  sektöre adım attığımız  günden bugüne, İnsan ve çevre sağlığına duyarlı üretim yapan , çalışmalarını halıda “Dünya Markası" olma hedefiyle sürdüren, "daima Yenilik" ilkesini benimsemiş bir marka olmaktır.” İfadelerini kullandı. Lansman için  sevilen sanatçı Bülent Serttaş, dillerden düşmeyen şarkılarıyla geceye renk kattı. Bülent Serttaş ile Şahin Şakı da düet yaptılar. Konuklar, gece boyunca keyifli dakikalar geçirdi.

 

Haber Linki : Tıklayın



Diger Basın Haberleri